24. prosince 2014

ESP8266: WI-FI a internet do každého zařízení III.

V minulém díle jsme rozchodili alternativní  LUA firmware NodeMCU a připojili modul k WIFI. Teď můžeme začít psát vlastní programy. Ve firmware je implementovaný jednoduchý filesystém. Pro programy a další soubory máme k dispozici cca 150 kB. LUA příkazy můžeme psát přímo do konzole. Tak se nám neuchovají pro příští použití. Lepší bude ukládat je do souboru.

Soubor vytvoříme takto:
-- otevře 'test.lua' in 'a+' mode
    file.open("test.lua", "a+")
-- zapíše slovo 'pokus' na konec souboru
    file.writeline('pokus')
    file.close() 

Tímto způsobem můžeme vytvářet soubory. Ale jak vidíte, je to poměrně krkolomné. Výhodnější bude když si pořídíme nějaké vývojové prostředí, které se  o zápis souborů postará za nás. Vývojových prostředí jsem vyzkoušel několik. Nejpropracovanější a nejvíce rozvíjené jsou teď asi dvě.

 Lua loader - aplikace pro Windows (funguje i na Linuxu od Wine)ESPlorer - multiplatformní aplikace, vyžaduje Javu verze 8. Funguje na WIN i Linuxu. 


Obě aplikace jsou si dost funkčně podobné. ESPlorer umožňuje posílat i AT příkazy pro originální firmware a je připraven i pro použití s dalšími alternativními firmwary.

V příštím díle si ukážeme základy syntaxe jazyka LUA a API NodeMCU firmwaru.

3 komentáře:

Unknown řekl(a)...

A na projekt http://nodelua.org/ jste nenarazil?
Je zajímavý tím, že obsahuje webové prostředí ve kterém je možné psát a nahrávat LUA skripty ve webovém prohlížeči.

Unknown řekl(a)...

Píšu o něm už prvním článku. Zatím je to nepoužitelné. Chybí kupa funkcí v API. Uvídíme co z toho bude do budoucna. Filozofie se mi moc libí..

1dwrckra6y řekl(a)...

But with video poker, it is potential to practice on a computer. By copying down pay schedules and going home to research them, you’ll rapidly know which one pays probably the most. At this point the machine pays out the amount on paytable of the game you’re half in} in case your hand matches any of the profitable hands. When half in} them, an incorrect bet365 transfer reduces your odds of profitable. For instance, if you’re half in} a Space Invaders slot machine, what occurs if you hearth your digital weapon and miss? Well, your general gambling efficiency, your winnings, shall be much less.