20. května 2013

RTL-SDR a Tablet s Androidem

Dostal se mi do rukou 7" tablet s 1 GHz procesorem značky Colorovo. Tento tablet se dá na internetu pořídit za cca 1600 Kč.  Pro RTL-SDR existují ovladače pro Android a jsou přímo k instalaci v Google play. Dále pro Android existuje aplikace SDR Touch. Tu musíte nainstalovat ze stránek autora. Ve free verzi nezobrazuje spektrum a nelze zadat kmitočet, ale jen ladit pomocí posouvání obrazovky. Doporučuji vyzkoušet nejdříve tuto free verzi a pak zakoupit klíč k verzi PRO. Stojí 5.99 GPB a nákup se realizuje PayPalem. PRO verze již  má všechny funkce.


Jak funguje SW je vidět na následujícím videu.

SW je použitelný a v kombinaci s levným tabletem můžeme mít kompletní SDR v ceně kolem 2000 Kč.V SW několik mi ale několik věcí chybí, např. zobrazení šířky filtru, předvolené filtry, nějaké paměti pro kmitočty a zobrazení ve vodopádu. Snad se dočkáme v nové verzi...


2 komentáře:

Unknown řekl(a)...

Ahoj Ondro,

musí být zablet rootnutý, anebo stačí jen funkční USB OTG? Díky, Vláďa 1XVZ

9gu6bhlyc0 řekl(a)...

The on-line playing world is extremely regulated to guard each shoppers and operators from money laundering, fraud, and other forms of criminality. While nobody likes the considered being so closely regulated that it stifles innovation and growth, a level of oversight is necessary. Thankfully, many jurisdictions that 선시티카지노 strike a healthy steadiness between defending stakeholders and allowing the growth and evolution of the iGaming business. This is an indicator that the time is right for starting or investing in the on-line gaming enterprise. Any enterprise operating any type of on-line playing is required to obtain the required license or authorization to do so.