Úplným základem je Jailbreak. Tím získáme možnost instalovat další aplikace, fonty apod..
Další důležitou věcí je luncher (spouštěč aplikací) já používám Lunchpad. Pomocí lunchpadu pak dokážeme klávesovou zkratkou spustit aplikaci.
Aplikace můžeme rozdělit na skupiny:
Kindlety - tou jsou aplikace určené přímo pro Kindle, psané v javě a pokud jsou oficiální není pro jejich spuštění třeba vůbec nic. Takovéto kindlety lze získat přímo prostřednictvím Amazonu, buď zdarma nabo za peníze.
Z těch mám pouze dvě hry a to Jewels a Solitare.
Jsou k dispozici i neoficiální kindlety a k jejich používání potřebujeme přidat developer keystore. Jinak nejdou spustit.
Já používám kalkulačku Kalc a poznámkový blok KindleNote.
Další skupinou jsou cross compilované aplikace z linuxu. Pro jejich spouštění právě potřebujeme lunchpad.
Výborný je kindlepdfviewer, který násobně předčí vestavěný PDF prohlížeč a umožňuje daleko lépe číst dvousloupcová PDF. Instalace je velmi jednoduchá probíhá pomocí lunchpadu.
Další výborná věc je terminál myts pomocí kterého se dostaneme do shellu kindle a můžeme tam pravovat, spuštět příkaz a aplikace a používat třeba ssh. Pomocí myts můžeme z kindle udělat display pro Raspberry Pi.
Dále ještě používám pro přehrávání mp3 K3musicmanager.
Přehledný soupis hacků a aplikací najdete na mobileread.com. Informace o ham aplikacích budou v dalším článku...
3 komentáře:
Dobrý den, kam prosím patří uložit soubory v KindlePdfViewer? Podařilo se mi to nainstalovat, ale nevidím v programu stejné složky jako z PC.
Děkuji
Ahoj, tím Jailbreakem ztrácíš záruku nebo ne? Díky!
Ten Jailbreak jde normalne odinstalovat...
Okomentovat