9. března 2009

1. Subregional u OL7C 10GHz


Po delší době jsem opět vyrazil na Blatenský vrch k OL7C . Se Sašou OK1RS jsme vyrazili už v pátek odpoledne. Na chatě byl už od rána Vláďa OK1FIK, který odcházel závěje aby se dalo do chaty vůbec dostat. Počasí pod psa. Naštěstí se nám podařilo dojet až na rozcestí. Takže parabolu stativ a další krámy táhneme jen 800m k chatě. Vláďa už měl pěkně zatopeno. Dávám si čaj a vyrážím zpět uklidit auto dolů do vesnice. Pak zase pěkně nahoru na sněžnicích přes Vlčí jámy. K večeru dorazil Michal OK1WMR s dalšími posilami. Dáváme dohromady 2m a další pásma, ale námraza na anténách nevěstí nic dobrého. PA odmítá dávat do antény výkon.


Antény vůbec nesměrují. 3cm pojedu zase z rohledny, ale i okna na rozhledně jsou hodně omrzlá. Závod na 3 cm začína v pohodě, spojení docela přibývají. Ale útlum oken je cítit. V 19:20 UTC končím, mám 15 spojení a ODX DL1SUZ z JO53UN 360km. Je mi zima, jdu se do chaty ohřát.

Ráno začínám kolem 7:00 UTC. Počasí pořád stejné. Silný vítr a námraza. Jdu se ohřát a jedu s Vláďou OK1FIK dolů pro auto. Cesta dolů je pěkně zafoukaná. Nakonec se mi podařilo zase vyjet na rozcestí. U rádia jsem pak ještě vydržel do 12 UTC.


Celkem 24 QSO a 3013 bodů. Výsledek lepší než loni. K účasti na dolních pásmech určitě bude neco brzy na stránkách OK1KVK . Díky všem za spojení...

Žádné komentáře: