6. ledna 2013

Čtečka Amazon Kindle3 nejen jako čtečka knih

Již nějakou dobu vlastním čtečku elektronických knih Kindle3 s eink displayem. Čtečka je postavena procesoru ARM a díky tomu, že běží na  OS linux je její využití daleko větší. Obsahuje také QRTY klávesnici. Díky malé spotřebě má obrovskou výdrž na baterii.  Za tu dobu co je čtečka na trhu se objevilo velké množství sw a různých hacků. Zkusím  zde vypsat co mám ve čtečce nainstalované já.

Úplným základem je Jailbreak. Tím získáme možnost instalovat další aplikace, fonty apod..

Další důležitou věcí je luncher (spouštěč aplikací) já používám Lunchpad. Pomocí lunchpadu pak dokážeme klávesovou zkratkou spustit aplikaci.

Aplikace můžeme rozdělit na skupiny:

Kindlety - tou jsou aplikace určené přímo pro Kindle, psané v javě a pokud jsou oficiální není pro jejich spuštění třeba vůbec nic. Takovéto kindlety lze získat přímo prostřednictvím Amazonu, buď zdarma nabo za peníze.
Z těch mám pouze dvě hry a to  Jewels a Solitare.

Jsou k dispozici i neoficiální kindlety a k jejich používání potřebujeme přidat developer keystore. Jinak nejdou spustit.

Já používám kalkulačku Kalc a poznámkový blok KindleNote.

Další skupinou jsou cross compilované aplikace z linuxu. Pro jejich spouštění právě potřebujeme lunchpad. 

Výborný je kindlepdfviewer, který násobně předčí vestavěný PDF prohlížeč a umožňuje daleko lépe číst dvousloupcová PDF. Instalace je velmi jednoduchá probíhá pomocí lunchpadu.

Další výborná věc je terminál myts pomocí kterého se dostaneme do shellu kindle a můžeme tam pravovat, spuštět příkaz a aplikace a používat třeba ssh. Pomocí myts můžeme z kindle udělat display pro Raspberry Pi.

Dále ještě používám pro přehrávání mp3 K3musicmanager.

Přehledný soupis hacků a aplikací najdete na mobileread.com.  Informace o ham aplikacích budou v dalším článku...

3 komentáře:

Tom řekl(a)...

Dobrý den, kam prosím patří uložit soubory v KindlePdfViewer? Podařilo se mi to nainstalovat, ale nevidím v programu stejné složky jako z PC.
Děkuji

kindle 3 řekl(a)...

Ahoj, tím Jailbreakem ztrácíš záruku nebo ne? Díky!

Unknown řekl(a)...

Ten Jailbreak jde normalne odinstalovat...