20. září 2011

PA/OK1CDJ/M

Letošní dovolenou jsme si naplánovali do do Holandska s tím, že cestou tam se zastavíme na setkání ve Weinheimu.  Do Weinheimu jsem dorazili v pátek večer a setkání už bylo v plném proudu (pár fotek od OK2POI). V sobotu byla burza. Letos to bylo o hodně menší než  minule a tak zbyl čas na výlety po okolí. Večer jsme se vrátili zpět na setkání a příjmně poseděli se Sláwkem DL6SH. V neděli ráno nás čekala cesta do Holadnska se zastávkou v Lucemburku. Počasí nám moc nepřálo. V pondělí nás už čekalo naše plavidlo, loď Diana, která byla na další týden naším domovem.


Po krátkém zaškolení od majitele vyplouváme na kanály. Plavba po kanálech je zajimavá. Spousta městeček, kde se člověk může zastavit a podívat se. Místy to vypadá, že se tam úplně zastavil čas.K vysílání jsem se dostal až ve středu večer.
Na lodi jsem postavil na konci napájenou půlvlnnou anténu pro 20m na 5m  dlouhý laminát. Anténa byla zalomená do L a končila na přídi.Poprvé jsem v praxi použil zde popsaný tuner. Anténa šla vyladit bez problémů. Vysílal jsem chvilku na CW a PSK31 (s NUE-PSK modemem) na 20m s FT-817 a 5W. První den potěšilo CW spojení s VE1VAS, který mě zavolal na výzvu. Další den večer se podařilo spojení s Honzou 9A/OK2ZAW. Dlouho jsem nebyl na PSK31, ale nakonec jsem udělal jen pár spojení. Lidi tam asi neumí nic jiného než pořád mačkat nesmyslná makra pořád dokola...


Celkově jsem za dva večery udělal přes 20 spojení s QRP a kouskem drátu.V pátek jsem vrátili loď a čekala nás cesta domů se zastávkou v městečku Thale a výletem a návštěvou muzea bývalé NDR.

Díky všem OK/OM za spojení...


1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Ondo, prosím o info.
ANTENU NA LODI na 20m chápu zalomené L 10m přes laminátový prut 10m drátu. Na odkazu je protiváha 0,05lambda tj 1m. Uniklo mi něco . Miloš OK2VWY
velkostatkar@post.cz